Badania i diagnoza: Endoskop

o układ pokarmowyDbanie o swój układ pokarmowy wcale nie jest takie trudne. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, w tym zdrowego odżywiania. Przede wszystkim należy jeść śniadanie, jeżeli oczywiście nie ma przeciw ws

Badania i diagnoza: Endoskop Zabiegi endoskopem takie jak zazwyczaj nie należą do rzeczy przyjemnych, jednak są dobrą drogą do szybkiego rozpoznania poważnych kwestii z układem pokarmowym. O diagnozie.

Dbanie o układ pokarmowy

Dbanie o swój układ pokarmowy wcale nie jest takie trudne. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, w tym zdrowego odżywiania.

Przede wszystkim należy jeść śniadanie, jeżeli oczywiście nie ma przeciw wskazań, powinno być syte. Zaleca się ograniczenie picia kawy i mocnej herbaty, zwłaszcza na pusty żołądek, ponieważ kofeina może powodować spore podrażnienia błony śluzowej żołądka. Oczywiście zaleca się też picie napojów alkoholowych z umiarem. No i kolejną podstawą jest bogata i zróżnicowana dieta.


Diagnoza chorób układu pokarmowego

Diagnoza chorób układu pokarmowego jest dość skomplikowana i bez odpowiednich badan ciężko czasami powiedzieć cokolwiek o stanie zdrowia pacjenta. Badania krwi potrafią być pomocne, aby wskazać lekarzowi dalsze badania.

Zwykle ostateczna diagnoza następuje po wykonaniu badań endoskopowych. Kolonoskopia i gastroskopia nie należą do badań przyjemnych, ale czasami najzwyczajniej w świecie trzeba.


Dieta lekkostrawna

Dieta lekkostrawna- pod tym terminem kryją się w zasadzie głównie węglowodany, ponieważ dostarczają energii, są szybko trawione i poprawiają samopoczucie. Najczęściej zaleca się taką dietę przy problemach natury gastrycznej. Przy wszelkiej maści nudnościach, rozwolnieniach czy zatwardzeniach powinno się stosować dietę lekkostrawną.

Lekkostrawne produkty to np. kasze wszelkiej maści (poza gryczaną), kaszki (np. semolina), dobrym pomysłem są też kaszki instant dla dzieci- są bezpieczne i zawierają dodatkowe minerały, które mogą wspomóc rekonwalescencje.