geodezja chojnów

Jest wiele zawodów wymagających specjalnej wiedzy i dużych umiejętności i to z pewnością taki właśnie zawód.

Dzisiaj krótki wpis o sprawach około geodezyjnych właśnie.

Kalkulacje

Na co składa się zawód geodety, cóż to głównie matematyka oraz geografia. Ilość koniecznych do opanowania wzorów i sposobów obliczeń kolejnych odniesień jest zastraszająca. Z tego...powodu to nie jest zawód dla każdego, krótko mówiąc to praca raczej dla umysłów ścisłych.
Nie umniejszając oczywiście humanistom. Każdy drobny błąd w kalkulacjach geodety może się tragicznie skończyć, dlatego w przypadku ich pracy należy wszystko sprawdzać dwa razy.
Nawet najsprawniejsi geodeci popełniają błędy, wiadomo jesteśmy tylko ludźmi.

Podobne zawody

geodezja chojnówKartografia i geodezja mają ze sobą wiele wspólnego, ponieważ obie profesje bardzo mocno bazują na mapach i je tworzą.
Można powiedzieć, że geodeta to kartograf o szerszych horyzontach, oczywiście biorąc pod uwagę całość i ogół pracy w obu zawodach.
Kartografia jednak zajmuje się wyłącznie mapami, jednak obecnie i geodeci i kartografowie bazują na podobnych obliczeniach i przyrządach.
Łączy je też połączenie kilku dziedzin: matematyki, geografii w różnych proporcjach.
Łatwiej byłoby przekształcić geodetę w kartografia niż kartografa w geodetę, a to z powodu dodatkowych uprawnień jaki geodeta musi posiadać, żeby wykonywać swój zawód.

Mapa

Mapa (z łac.
mappa ? obrus) ? uogólniony obraz powierzchni Ziemi lub jej części (także nieba lub planety czy innego ciała niebieskiego), wykonywany na płaszczyźnie, w skali, według zasad odwzorowania kartograficznego, przy użyciu umownych znaków graficznych.
Mapa stanowi podstawowe narzędzie badań i prezentacji wyników w historii, geografii i geodezji. Przeniesienie powierzchni ze sfery (Ziemia nie jest idealną kulą, ma nieregularny kształt geoidy, ale przy sporządzaniu mapy przyjmuje się założenie o jej kulistości, lub że jest elipsoidą obrotową) na płaską powierzchnię mapy wymaga: zastosowania odpowiedniego rzutu, czyli odwzorowania kartograficznego, zmniejszenia obrazu do żądanej skali, zastosowania przyjętych znaków umownych (zobacz: legenda mapy), uogólnienia przedstawionego obrazu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa.
Dodane: 27-10-2015 13:14

Tagi: Uncategorized usługi geodezja geodeta budownictwo chojnów

Widok do druku:

geodezja chojnów

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: