O podróżowaniu busem do pracy za granicę

pracowników. Wiele przedsiębiorstw pośredniczących pomiędzy zagranicznym pracodawcą a potencjalnym polskim pracownikiem oferuje właśnie taki transport. Z drugiej strony, często także grupa pracowników posiadających stałą posadę za

O podróżowaniu busem do pracy za granicę

Przejazd busem do pracy ? zorganizowany czy we własnym gronie?

Busy to jedne z najchętniej wykorzystywanych środków transportu służących do organizacji zagranicznych przewozów pracowników. Wiele przedsiębiorstw pośredniczących pomiędzy zagranicznym pracodawcą a potencjalnym polskim pracownikiem oferuje właśnie taki transport. Z drugiej strony, często także grupa pracowników posiadających stałą posadę za granicą sama podejmuje organizację transportu, co jest także możliwe właśnie dzięki busom, które są o wiele tańsze niż na przykład kolej. Zorganizowanie we własnym gronie takiego przejazdu jest bardzo proste, ponieważ wiele firm transportowych oferuje swoim klientom transport w naprawdę dowolnym kierunku.


Transport i podróże

Historia transportu w Polsce

Osobny artykuł: Transport i podróże w czasach I Rzeczypospolitej.

Transport lądowy

Transport lądowy (drogowy, kolejowy, wodny śródlądowy) jest podstawą zintegrowanego systemu transportowego w Polsce, zaspokajającą w ponad 99% potrzeby wewnątrzkrajowego transportu ładunków i osób. Jest on także głównym narzędziem (w ponad 80%) przestrzennej integracji polskiej gospodarki z rynkiem Unii Europejskiej1.
Transport drogowy
Dozwolone prędkości na polskich drogach

Osobne artykuły: Autostrady i drogi ekspresowe w Polsce, Drogi krajowe w Polsce i Drogi wojewódzkie w Polsce.

Transport drogowy odgrywa w Polsce duże znaczenie, ponieważ ponad 85% ładunków przewożonych jest ciężarówkami. Oprócz tego przez Polskę porusza się wiele pojazdów w ruchu tranzytowym między Europą Zachodnią i Południową oraz krajami wschodniej części kontynentu ? Estonią, Białorusią, Litwą, Łotwą, Rosją, Ukrainą, Kazachstanem, Azerbejdżanem, Kirgistanem i innymi państwami.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_w_Polsce#Transport_drogowy


Autobus piętrowy

Autobus piętrowy ? autobus z dwoma poziomami (piętrami), mieszczący od 60 do 80 pasażerów.

W komunikacji miejskiej wykorzystywany głównie w Wielkiej Brytanii, gdzie najbardziej rozpoznawalnym modelem jest londyński Routemaster. Autobusy piętrowe stanowią znaczną część taboru również w Hongkongu i Singapurze, a na kontynencie europejskim - w Berlinie oraz w Dublinie, gdzie przewoźnik Dublin Bus posiada 916 autobusów piętrowych1.

Istnieją modele autobusów bez dachu, które wykorzystywane są do obwożenia turystów po większych miastach (np. Londyn, Edynburg, Dublin, Kraków).

Inne wersje autobusów piętrowych znajdują również zastosowanie w komunikacji międzynarodowej.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus_pi%C4%99trowy