O dekorowaniu, na szybko

o prekursorów Bauhausu należeli: berliński architekt Peter Behrens i Henry van de Velde, założyciel Szkoły Rzemiosł Artystycznych. Jednym ze współpracowników Behrensa był Walter Gropius, który dość szybko dał się poznać jako nowoc

O dekorowaniu, na szybko Wystrój domu czy mieszkania to chyba najlepszy etap budowy czy remontu. Meble, komody, lustra czy nadadzą mnóstwo uroku, jeżeli będą dobrze dobrane.

Trochę historii designu: Bauhaus

Do prekursorów Bauhausu należeli: berliński architekt Peter Behrens i Henry van de Velde, założyciel Szkoły Rzemiosł Artystycznych. Jednym ze współpracowników Behrensa był Walter Gropius, który dość szybko dał się poznać jako nowoczesny twórca. Zaczął propagować ideę standaryzacji ze względu na możliwości technologiczne przemysłu budowlanego.

Dążył do połączenia techniki ze sztuką. Rodziła się koncepcja wzornictwa przemysłowego i nowego podejścia do projektowania form produkowanych taśmowo. W płaszczyźnie filozoficznej istotną rolę odgrywały zapatrywania i idee polityczne twórców Bauhausu, głównie socjalistyczne.

Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Bauhaus


Francuski styl - żyrandol

Żyrandol (z fr. girandole) ? zazwyczaj elektryczne urządzenie oświetleniowe lub świecznik montowany do sufitu pomieszczenia. Występuje zarówno w mieszkaniach, jak i w wielkogabarytowych salach, holach i widowniach. Zawiera od jednego do bardzo wielu punktów świetlnych. W pomieszczeniach bardzo wielkich może mieć skomplikowaną konstrukcję i składać się z wielkiej ilości elementów ozdobnych, często szklanych lub kryształowych.

Żyrandole były używane już w średniowieczu w kościołach, klasztorach i zamkach dla lepszego oświetlania większych sal. Zazwyczaj miały postać drewnianego krzyża, przymocowanego linami do powały, na ramionach którego umieszczano świece.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żyrandol


Istota inspiracji przy dekorowaniu i urządzaniu domu

Niezależnie od tego czy sami zdecydujemy się stroić nasze mieszkanie, czy skorzystamy z usług profesjonalisty; warto inspirować się innymi wnętrzami. Dobrym sposobem jest znalezienie stylu, który najbardziej nam odpowiada. Styl skandynawski: jasny, prosty i oszczędny, a może styl etno, wprowadzający atmosferę nomadów i ich namiotów. Wszystko zależy od gustu, a jak wiadomo o nich się nie dyskutuje. Kiedy znajdziemy już inspirację warto spróbować dodać coś od siebie do stylizacji, aby była unikatowa i oryginalna, jednak trzymajmy się zasad danego stylu. Żonglowanie różnymi nurtami i stylami może przynieść więcej szkody niż pożytku. Także uwaga.