naklejki reklamowe

Na rynku mamy dostępnych wiele środków reklamy, dla przykładu , które zamawia się w w pracowniach reklamy i przyklejać je na przedmioty.
Jakie jeszcze materiały drukowane pomagają w marketingu?

Różne zadania poligrafii

naklejki reklamowePoligrafia jako gałąź produkcji i usług zajmuje się drukowaniem i przygotowywaniem materiałów do druku.
Wszystko co można wydrukować, czy w jakiś inny sposób urzeczywistnić z obiektu wirtualnego to właśnie zadanie zakładów poligrafii.

Niektóre z nich specjalizują się w wydrukach płaskich i wielkoformatowych inne zaś stawiają na szyldy, outdoor, a jeszcze inne drukują jedynie naklejki i etykiety. Ostatnio coraz bardziej popularne staja się druki 3d w różnych materiałach co może stanowić zupełnie nowy typ usług poligraficznych.

Na dzień dzisiejszy drukuje, a raczej wycina się zadane kształty ze styroduru, jednak drukarka 3d może dać więcej ciekawych możliwości.

Kiedy lepiej skorzystać z druku cyfrowego?

Druk cyfrowy ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymaga się dużej jakości przy niskim nakładzie.
Czyli generalnie tam, gdzie offset jest zbyt drogi w stosunku do samej wartości druku.
Materiały na konferencje, niskie nakłady materiałów reklamowych, materiały biznesowe oraz raporty. Różnica w cenie pomiędzy tymi technologiami jest taka, że proces przygotowania do druku maszyny offsetowej jest bardzo długi i kosztowny, jednak raz ustawiona może wykonać bardzo dużo kopii w bardzo wysokiej jakości, dlatego cena za pojedynczy druk w offsecie jest tym mniejsza im większy jest nakład.

Druk offsetowy- rodzaje i typy

Druk offsetowy to najpopularniejszy rodzaj druku w dzisiejszej poligrafii.
Co prawda ma wiele odmian i stosuje się różne techniki i materiały (farby, papier). Główny podział to druk na zimno, gdzie farba utrwala się poprzez wsiąkanie w papier.
Podczas gdy offset 'na gorąco' gdzie zadrukowana wstęga papieru przechodzi przez tunel suszący. Klasyczny offset (wodny) wiąże się z użyciem wałków wodnych i powierzchni hydrofilowe i hydrofobowe, jednak rezygnuje się już z tej metody ze względu na trudność w uzyskaniu dobrego balansu środowiska wodnego i farby olejnej. Następcą tej metody jest druk offsetowy bezwodny gdzie zamiast wody stosuje się formy silikonowe..

Widok do druku:

naklejki reklamowe

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: