Standardy pracy kosmetologów

salon kosmetyczny radomKosmetolodzy posiadają takie wykształcenie kierunkowe, które pozwala im na przeprowadzanie zabiegów kosmetycznych na skórze twarzy.
Muszą oni dobrze wiedzieć, jaka jest budowa skóry i jakie funkcje spełniane są przez skórę, a także dobrze orientować się w rozwoju współczesnej kosmetologii.

Dzięki temu będą potrafili przeprowadzać skuteczne zabiegi kosmetyczne na skórze swoich pacjentów, a tym samym rozwijać prowadzoną przez siebie działalność.

Jednak każdy salon kosmetyczny musi działać według najwyższych standardów i zatrudniać odpowiednio wykształconych kosmetologów, którzy odbyli odpowiednie praktyki zawodowe.
Takie praktyki pozwolą im na zdobycie odpowiedniego doświadczenia sprawiającego, że będą mogli utrzymywać wysokie standardy obowiązujące w konkretnym salonie kosmetycznym.

Kosmetyki - kilka faktów

Kosmetyki ? grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała.
Wg.
ustawy z dnia 30 marca 2001 r.
o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki

Łagodzące środki kosmetyczne wykorzystywane podczas zabiegów kosmetycznych

salon kosmetyczny radomKosmetyczki starają się o to, aby podczas przeprowadzanych przez nie zabiegów kosmetycznych wykorzystywane były naprawdę dobrze dobrane środki kosmetyczne, które pozwolą na doskonałe przeprowadzenie każdego rodzaju zabiegu.

Dlatego czasami sięgają one po łagodzące środki kosmetyczne, jeżeli uważają, że tego wymaga skóra posiadana przez ich klienta.

Tego rodzaju środki są bardzo profesjonalne i posiadają najwyższą jakość.

Dzięki temu kosmetyczki mają pewność, że przeprowadzany przez nie zabieg może być skuteczny, a jego efekty utrzymywać się przez dłuższy okres czasu.

Jest to na pewno bardzo ważne dla klienta salonu kosmetycznego, aby na długo mógł cieszyć się pięknie wyglądającą skórą.
.
Dodane: 27-03-2017 10:07

Tagi: kosmetyczka salon kosmetyczny spa radom

Widok do druku:

salon kosmetyczny radom

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: