Kilka słów o meblach z drewna

onywać meble dębowe i pozwalać na dopuszczanie do sprzedaży jedynie dobrej jakości mebli dębowych. Jest to bardzo ważne, aby meble dębowe trafiające do sprzedaży posiadały dobrą jakość, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie można

Kilka słów o meblach z drewna

Produkcja mebli dębowych

Produkcją mebli dębowych znają się oczywiście osoby dobrze znające się na samych meblach dębowych oraz na sposobach ich produkcji. Dzięki temu łatwiej jest im wykonywać meble dębowe i pozwalać na dopuszczanie do sprzedaży jedynie dobrej jakości mebli dębowych. Jest to bardzo ważne, aby meble dębowe trafiające do sprzedaży posiadały dobrą jakość, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie można zbyt długo cieszyć się wszystkimi właściwościami przez nie posiadanymi. Wobec tego zwykle do sprzedaży wypuszczane są jedynie najwyższej jakości meble dębowe, które zostały bardzo dobrze przygotowane i zakonserwowane w taki sposób żeby nie zaczęły zbyt szybko niszczeć. Tylko dzięki temu ich sprzedaż nie będzie spadała.


Drewno jest materiałem anizotropowym ortotropowym jego

Drewno jest materiałem anizotropowym, ortotropowym, jego wytrzymałość na ściskanie, rozciąganie, zginanie zależy od kierunku działania sił w stosunku do włókien. Drewno znacznie łatwiej przenosi siły (ma większą wytrzymałość) działające wzdłuż włókien ? wraz ze wzrostem kąta odchylenia tych sił od kierunku włókien wytrzymałość drewna zmniejsza się. W zależności od osiąganej minimalnej wartości wytrzymałości mechanicznej drewno dzieli się na klasy. Przykładowe wartości wytrzymałości drewna na ściskanie w zależności od klasy:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)


Do najbardziej miękkich: lipa olcha osika

Mierzona jest oporem stawianym przez drewno podczas wciskania stalowej kulki o ściśle określonej wielkości. Twardość zależy od gatunku drzewa, z którego drewno pochodzi. Do gatunków twardych należą między innymi: modrzew, robinia akacjowa czyli grochodrzew (nazywany błędnie akacją), buk, dąb, grab, jesion, jawor, wiąz. Do najbardziej miękkich: lipa, olcha, osika, topola. Drewno miękkie jest znacznie łatwiejsze w obróbce, stąd często jest używane przez rzeźbiarzy (np. ołtarz w kościele Mariackim w Krakowie jest wyrzeźbiony z lipy).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)