Dobry i zły prawnik

...W dzisiejszych czasach lepiej mieć swojego prawnika, zwłaszcza prowadząc swoją działalność. Ilość przepisów stanowiących o obowiązkach prowadzącego swoją działalność jest tak duża, że łatwo się w nich zgubić. Do tego dochodzą j

Dobry i zły prawnik kancelaria rybnik
Czasami prawie każdy potrzebuje prawnika, czy reprezentanta w sądzie. Niezależnie od naszej niewinności. Warto szukać: i wybrać dobrą dla nas kancelarię.

Pomoc prawna jest nieoceniona...

W dzisiejszych czasach lepiej mieć swojego prawnika, zwłaszcza prowadząc swoją działalność. Ilość przepisów stanowiących o obowiązkach prowadzącego swoją działalność jest tak duża, że łatwo się w nich zgubić. Do tego dochodzą jeszcze opłaty i rozliczenia z ZUS i Urzędem Skarbowym.

Prawnik jest niezbędny przy tworzeniu i poprawkach w umowach zawieranych z klientami, tworzeniu regulaminów, poradach prawnych w kwestii problemów np. z reklamacją. Jego pomoc jest nieoceniona, a koszty kar i ewentualnych strat związanych z naszą nieznajomością prawa prawdopodobnie przekroczą koszty profesjonalnej pomocy prawnej.


O naukach prawnych

Nauki prawne ? zbiór nauk społecznych zawierających elementy nauk humanistycznych i nauk ścisłych, zajmujących się prawem.

Jako synonimy nauk prawnych używa się również terminów prawoznawstwo czy jurysprudencja, są to jednak terminy wieloznaczne. Prawoznawstwo oznaczać może również teorię prawa, natomiast jurysprudencja uznawana jest za jedną z ogólnych nauk prawnych, specyficzną szczególnie dla krajów common law.

Prawoznawstwo nie jest nauką spójną i jednolitą, co jest konsekwencją różnorodnych perspektyw w badaniu prawa, a także różnych celów stawianych przed badaczami (praktycznych lub teoretycznych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nauki_prawne


Baza prawa współczesnego

Prawo rzymskie to podwaliny europejskiego systemu prawniczego oraz ogólnie prawa. Przedmiot wykładany na studiach prawniczych na pierwszym roku również nosi taką nazwę.

Dlaczego prawo rzymskie jest tak ważne? Ponieważ odgrywa ważną rol;ę w tworzeniu i kształtowaniu współczesnego prawa, zwłaszcza cywilnego. Obecne przepisy są w większym lub mniejszym stopniu oparte o dekrety prawa rzymskiego. Prawo rzymskie zapoczątkowało między innymi wykształcenie się podstawowych kontraktów (najem, sprzedaż, pożyczka czy zlecenie) łatwo w tym wypadku dostrzec podobieństwo do naszego systemu umów, a to tylko wierzchołek góry lodowej.