Awaria komputera? Nie ma problemu, przecież mamy serwisy

rwisach zajmujących się naprawą laptopów. Praktycznie każdy serwis ma te części na miejscu, ponieważ tak często się psują, że od razu zamawia się po parę sztuk z hurtowni. Ale dlaczego tak się dzieje? Dlaczego laptopy tak częst

Awaria komputera? Nie ma problemu, przecież mamy serwisy

Czemu laptopy się psują?

Laptopy to najczęściej psujące się sprzęty komputerowe. Usterki typu zniszczona matryca, połamane zawiasy czy zalania to praktycznie codzienność w serwisach zajmujących się naprawą laptopów. Praktycznie każdy serwis ma te części na miejscu, ponieważ tak często się psują, że od razu zamawia się po parę sztuk z hurtowni.

Ale dlaczego tak się dzieje? Dlaczego laptopy tak często ulegają tego typu zniszczeniom? Wynika to z fakty złego użytkowania sprzętu, który mimo, że jest przenośny to nie powinien być używany na kanapie, czy w kuchni podczas gotowania. Drugą sprawą jest coraz gorsza jakość wykonania obudów laptopów, stosuje się plastik gorszego sortu oraz coraz cieńsze blaszki w zawiasach. Te dwie rzeczy sprawiają, że laptopy psuja się często.


Płyta główna w Wikipedii

Płyta główna (ang. motherboard, mainboard) ? obwód drukowany urządzenia elektronicznego, na którym montuje się najważniejsze elementy, umożliwiając komunikację wszystkim pozostałym komponentom i modułom.1

W komputerze na płycie głównej znajdują się: procesory, pamięć operacyjna lub gniazda do zainstalowania tych urządzeń oraz gniazda do zainstalowania dodatkowych płyt zwanych kartami rozszerzającymi (np. PCI), oraz gniazda do urządzeń składujących (dyski twarde, napędy optyczne itp.), złącze klawiatury i zasilacza. W niektórych konstrukcjach także gniazda do innych urządzeń zewnętrznych, do których sprzęt znajduje się na płycie głównej (port szeregowy, port równoległy, USB).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Płyta_główna


Nie ma łatwiejszej rzeczy niż naprawa systemu

Naprawa systemu operacyjnego lub usuwanie wirusów może wydawać się najłatwiejszą rzeczą do zrobienia w serwisie komputerowym. Jednak nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Często klient chce aby zgrać mu dane i ich nie czyścić, a niestety w przypadku zawirusowania możemy również przenieść zainfekowane pliki na nowa instalacje systemu i problem powróci.

Jest jeszcze kwestia instalacji sterowników, co nie zawsze przebiega tak jakbyśmy tego chcieli. Zdarza się, że jakiś sterownik nie chce się zainstalować i trzeba szukać starszej wersji, która mogłaby się poprawnie zainstalować na komputerze.