sprzątanie mieszkań gdansk

Różne wzory dywanów

Dywany z reguły robione są w pewnych ściśle określonych wzorach, które można podzielić w następujący sposób: krzywoliniowe, geometryczne oraz figuralne.
Po wzorze na dywanie można określić z jakiego miejsca pochodzi.
Współcześnie dywany są robione raczej w stylu geometrycznym, a do tego minimalistycznym. Raczej ciężko w pierwszym lepszym markecie o dywan z jakimś bardziej skomplikowanym wzorem, ponieważ powoli wychodzą z mody i pasują tylko do niektórych wnętrz. Jednak dobrze dobrany dywan może zdziałać cuda w każdym wnętrzu, a już na pewno sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne.

Jak wybrać mopa?

Wybór mopa to nie taka prosta sprawa.

Przy sklepowej półce można dostać zawrotu głowy - mopy płaskie, rotacyjne, jakieś specjalne wiadra, jakieś cuda na kiju (dosłownie i w przenośni).

Czy mycie podłogi naprawdę jest aż tak skomplikowane? Cóż - dla każdego coś miłego. Dla zwolenników tradycyjnego podejścia są zwykłe (i tanie) mopy sznurkowe, dla tych co podążają za najnowszymi trendami są płaskie, parowe, czy też co tam Perfekcyjna Pani Domu sobie jeszcze wymarzy.

Jednak, czy warto przepłacać na jakiś technologiczny gadżet, tylko po to, żeby mieć czystą podłogę? Czy też może jednak naprawdę efekt zastosowania najtańszego mopa będzie taki sam, jak po użyciu jakiegoś cuda na kiju? Uwierzcie mi na słowo - z tych wszystkich dziwactw zwykły mop sprawdzi się najlepiej.

A jak nie chcecie na słowo, to zapraszam to obejrzenia jednego z odcinków "Wiem, co jem i wiem, co kupuję" gdzie z przeprowadzonego testu właśnie taki wyciągnięto wniosek.
A nie, sorry - wszystkie mopy zdeklasowała szmata na miotle. Podsumowywać nie w zasadzie czego.

Mycie podłóg w biurach firmowych

sprzątanie mieszkań gdanskWłaściciele biur firmowych starają się o to, aby były one dokładnie sprzątane.
Dlatego zatrudniają specjalne ekipy sprzątające, które wykonują zlecenia na terenie biur firmowych oraz na terenie całej działki należącej do konkretnej firmy.
Dzięki temu jej pracownicy mogą spokojnie wykonywać swoje obowiązki, a przychodzący interesanci mają wrażenie, że korzystają z usług porządnej firmy, która dba o zachowanie czystości.
W samych biurach wykonywane są prace związane z ich odkurzaniem oraz myciem podłóg.
Trzeba przecież pamiętać, że po takich biurach przechodzi codziennie bardzo wiele osób, dlatego wymagają one dokładnego czyszczenia.
Co jakiś czas w biurach ścierane są także kurze osadzające się na różnych urządzeniach.
.

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: